Aktualności

Happening: Kibicujemy Rowerzystom

fot. Garry Knight

Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania wszystkim rowerzystom przejeżdżającym w najbliższą środę w okolicach ul. Swobodnej i Powstańców Śląskich. Stowarzyszenie Akcja Miasto wraz z zespołem Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu będą zagrzewać wszystkich wrocławian do wybierania roweru i podkreślać, że to decyzja dobra dla całego miasta. Happening otworzy obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2015 we Wrocławiu.

Stowarzyszenie Akcja Miasto regularnie organizuje happeningi, w których dziękuje wrocławianom za wybieranie roweru w codziennych podróżach. Pozytywny przekaz jest też podstawą prowadzonej przez członków AM kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower. Tym razem “akcjonariusze” wcielą się w rolę kibiców, którzy będą gorąco dopingować wszystkich przejeżdżających rowerzystów.

Nie trzeba wcale startować w zawodach kolarskich, by usłyszeć okrzyki motywujące do dalszej jazdy. Chcemy pokazać, że dla nas każdy, kto wybiera rower w mieście jest zwycięzcą i bohaterem. Mamy nadzieję, że nasze działanie będzie pozytywną inspiracją dla tych już jeżdżących, oraz zachętą dla osób mających taką przesiadkę jeszcze przed sobą – tłumaczy Sandra Domańska z Akcji Miasto.

Happening otworzy wrocławskie obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności 2015, obchodzonego we wszystkich krajach Unii w dniach 16-22 września. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem Wybieraj. Przesiadaj się. Łącz!, ma na celu promowanie świadomych wyborów w zakresie transportu oraz zachętę do łączenia i zmieniania sposobów poruszania się. W trakcie ETM na wrocławian czekają liczne atrakcje, takie jak warsztaty, piknik, parada mobilności i in. Jak co roku, kulminacją Tygodnia Mobilności będzie Dzień bez Samochodu (22 września), kiedy komunikacją miejską będzie można jeździć za darmo. Pełen program oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie tydzienmobilnosci.eu oraz na wydarzeniu ETM na Facebooku.

Program ETM:

▪ Ile miejsca na drodze potrzebujemy? – foto happening, Most Uniwersytecki
▪ Parada Mobilności. Plac Nowy Targ – Most Uniwersytecki, g. 12:00.
▪ Mobilni wrocławianie – wspólne zdjęcie na Moście Uniwersyteckim, g. 12:30.
▪ Piknik Mobilności. Most Uniwersytecki, g. 12:30 – 16:00.
▪ Rowerowa gra miejska GlassGo! Most Uniwersytecki, g.13:30.
▪ Spacer: murale Nadodrza. Most Uniwersytecki, g.13:30.
▪ Yoga na Moście Uniwersyteckim. g.14:00.
▪ Spacer: Tajemnicze Miejsca Nadodrza. skrzyż. ul. Łokietka i Drobnera, g. 15:00.
▪ Pokaz filmu „Zurbanizowani”. Wyspa Słodowa g. 20:00.