Aktualności

Życie po Europejskim Wyzwaniu Rowerowym

KWWR1-810x423

Z ostatnim dniem maja zakończyło się Europejskie Wyzwanie Rowerowe, w którym Wrocław wziął udział po raz pierwszy, rywalizując z 38 miastami, między innymi z Rzymem, Barceloną czy Warszawą. Tegoroczna edycja Wyzwania była ogromnym sukcesem dla wszystkich pięciu polskich miast biorących w nim udział – najlepszy okazał się Gdańsk, zwyciężając rywalizację z 451,533 przejechanych kilometrów na koncie. Na podium znalazł się również Wrocław z wynikiem 334,462 kilometrów i Warszawa – 193,556 kilometrów. Łódź zajęła 6, a Gdynia 11 miejsce. Łącznie wszystkie miasta przejechały ponad 2 mln kilometrów.

Chociaż nie zajęliśmy pierwszego miejsca, wygraliśmy dużo więcej – przede wszystkim Wrocław zyskał nowych fanów najlepszego, najzdrowszego, najbardziej ekonomicznego i ekologicznego, a przede wszystkim najszybszego środka transportu, jakim jest rower. Ilość wrocławian biorących udział w rywalizacji powinna być dla urzędników sygnałem, że mieszkańcy coraz częściej i coraz chętniej wybierają rower w codziennych podróżach, a także impulsem do koniecznych zmian i rozbudowy ścieżek i tras rowerowych w mieście.

Zwycięska drużyna Europejskiego  Wyzwania Rowerowego 2015

Zwycięska drużyna Europejskiego Wyzwania Rowerowego 2015

Wrocławianie swoim olbrzymim zaangażowaniem pokazali, że mają ogromny rowerowy potencjał. Chcemy go wykorzystać i zachęcać do przesiadki na rower kolejnych mieszkańców.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim wrocławskim firmom i uczelniom biorącym udział w rywalizacji.
Studenci mocno wspierali Wrocław w wyzwaniu dzięki współpracy z samorządami i organizacjami studenckimi. Udział w niej wzięło 13 uczelni oraz 94 firmy. Studenci wykręcili łącznie wykręciły prawie 85 tys. kilometrów, a firmy niemal 185 tys. kilometrów.!
Jednak wrocławski sukces zawdzięczamy każdemu „kręcącemu” z osobna, bo w tym konkursie liczył się każdy kilometr.
Dziękujemy za wasze wsparcie, zaangażowania, chęci do wspólnej zabawy i każdą wiadomość, jaką od Was otrzymaliśmy.

sniadania2-810x423

Śniadania rowerowe w ramach ECC

Koniec Europejskiego Wyzwania Rowerowego nie oznacza, że możemy już schować rowery do piwnicy! Kampania Kocham Wrocław, wybieram rower trwa nadal! Dla tych, którzy zostaną z nami przygotowaliśmy moc dodatkowych atrakcji – w czerwca startujemy z 21-dniowym wyzwaniem dla tych z Was, którzy wciąż do roweru się nie przekonali. Przez te 3 tygodnie będziemy podsyłać Wam codzienną porcję praktycznych porad, dzięki którym będziecie mogli poczuć się pewniej w ruchu drogowym, dodamy do tego garść ważnych informacji, które uzupełnią wiedzę na temat przepisów oraz przydatne sugestie i ciekawostki ze świata dwóch kół. Nie zabraknie też codziennej motywacji, wspierającej w czasie zmiany nawyków i rozwiewającej wątpliwości.
Gotowi? To ZACZYNAMY!

Wyzwanie w liczbach:

I miejsce: Gdańsk – 451,533 km
II miejsce: Wrocław – 334,462 km
III miejsce: Warszawa – 193,556 km
VI miejsce: Łódź – 80,209 km
XI miejsce: Gdynia – 42,887 km

2,059,721 – suma przejechanych kilometrów
334,462 – suma przejechanych kilometrów we Wrocławiu
3,947 zawodników w drużynie Wrocławia, w tym 2,277 aktywnych

Rywalizacja firm:

I miejsce: Santander Consumer Bank – 17,282 km
II miejsce: Capgemini – 13,629 km
III miejsce: Nokia Wrocław – 12,531 km

Rywalizacja uczelni:

I miejsce: Politechnika Wrocławska – 36,247 km
II miejsce: Uniwersytet Wrocławski – 16,444 km
III miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 11,614 km

Szczegółowe STATYSTYKI

Sprawdź swóje KONTO Cycling365