Rowerowe aktualności

Parada Mobilności 2015

Wybieraj. Przesiadaj się. Łącz! – pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Europejski Tydzień Mobilności, obchodzony we Wrocławiu, ale i na całym Starym Kontynencie w dniach 16- 22 września. Idea ta, będąca tłumaczeniem oryginalnej wersji motto “Choose. Change. Combine”, ma zachęcać do świadomych wyborów w zakresie środków transportu, do sprawdzania różnych możliwości i zmieniania sposobów poruszania się, również w trakcie jednej podróży.

Stowarzyszenie Akcja Miasto włącza się we wrocławskie obchody ETM, organizując Paradę Mobilności. Przejazd wyruszy w sobotę, 20 września, o godz. 12:00 z pl. Nowy Targ, a swój finał będzie mieć na Moście Uniwersyteckim, gdzie na uczestników zabawy czekać będzie piknik i wiele atrakcji.

Alternatywę dla samochodu w codziennym transporcie stanowić może nie tylko tramwaj czy autobus – świetnym rozwiązaniem jest rower, deskorolka czy hulajnoga, a także chodzenie pieszo. Każde z nich jest nie tylko skutecznym sposobem poruszania się po mieście, ale stanowi również źródło dobrej zabawy. Właśnie ta różnorodność środków transportu oraz mnogość wyborów i stylów będzie motywem przewodnim Parady Mobilności.

Zapraszamy do udziału nie tylko osoby, które od dawna korzystają z tych mniej konwencjonalnych form przemieszczania się. Szczególnie liczymy na obecność osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez samochodu, a do wszelkich “jeździdełek” dopiero chcą się przekonać.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących i innych odbywających się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Poniżej szczegółowy program imprezy:

▪ Ile miejsca na drodze potrzebujemy? – foto happening, Most Uniwersytecki
▪ Parada Mobilności. Plac Nowy Targ – Most Uniwersytecki, g. 12:00.
▪ Mobilni wrocławianie – wspólne zdjęcie na Moście Uniwersyteckim, g. 12:30.
▪ Piknik Mobilności. Most Uniwersytecki, g. 12:30 – 16:00.
▪ Rowerowa gra miejska GlassGo! Most Uniwersytecki, g.13:30.
▪ Spacer: murale Nadodrza. Most Uniwersytecki, g.13:30.
▪ Yoga na Moście Uniwersyteckim. g.14:00.
▪ Spacer: Tajemnicze Miejsca Nadodrza. skrzyż. ul. Łokietka i Drobnera, g. 15:00.
▪ Pokaz filmu „Zurbanizowani”. Wyspa Słodowa g. 20:00.