Rowerowe aktualności

Rowerowa Twarz Wrocławia – Wyniki konkursu

11 września zakończyły się nabory do konkursu na Rowerową Twarz miasta w ramach kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower. Organizatorzy otrzymali ponad 70 zgłoszeń. Po burzliwych naradach komisja wybrała zwycięską piątkę wrocławian, którzy wezmą udział w sesji fotograficznej i “wjadą” na miejskie nośniki reklamowe. Oto nasi zwycięzcy:

  • Izabela Bzdyl
  • Marta Głombowicz
  • Jan Niemiec
  • Maja Pietkiewicz
  • Dariusz Strzelecki

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy, ale podziękowania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, bo poziom był naprawdę wysoki. Ula Jagielnicka z portalu wroclaw.pl przyznaje, że wybranie ostatecznej piątki z takiej ilości zgłoszeń nie było wcale łatwym zadaniem. – Przejrzeliśmy wiele naprawdę znakomitych propozycji. Rzecz jasna, jedno zdjęcie nie oddaje całego charakteru osoby, ale można już coś wyczytać. Mamy wiec dziewczynę na “ostrym” z burzą czerwonych włosów, rowerowa mamę dwójki dzieci z pięknym spojrzeniem, wrocławianina z wieloma pasjami, czy elegancką panią, która szpilki ubiera również na rower. Pojawi się też młody człowiek bardzo pozytywnie zbzikowany na punkcie rowerów.

2015

2016

Co więc było brane pod uwagę przy ocenianiu zgłoszeń?
Przede wszystkim zwracaliśmy uwagę na osobowość i oryginalność zgłoszonej wypowiedzi. Bardziej niż uroda czy kunszt pisarski, interesowała nas ich energia oraz wręcz bijąca z nich radość z jazdy rowerem. A o to właśnie nam chodziło – komentuje Ewa Bałazińska, dyrektor kreatywna kampanii KWWR.

W komisji zasiadło 7 osób związanych z rowerami we Wrocławiu oraz kampanią KWWR:
Ewa Bałazińska — dyrektor kreatywna kampanii KWWR,
Tomek Czyżkowski — autor identyfikacji wizualnej kampanii KWWR, wrocławski grafik związany z Wytwórnia Studio,
Ada Gruszkawrocławska fotografka reklamowa, autorka fotografii pierwszej odsłony kampanii KWWR,
Ula Jagielnicka — wrocławska dziennikarka związana z portalem wroclaw.pl, autorka licznych wideoporadników rowerowych,
Karolina Micuła — autorka bloga Wrocław Cycle Chic, działająca we Wrocławskiej Inicjatywie Rowerowej, koordynatorka wrocławskiego Święta Rowerzysty,
Katarzyna Sumisławska — koordynatorka Mediów i Informacji z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu,
Artur Wesołowski — Wydział Inżynierii Miejskiej, Urząd Miasta Wrocław.

Co teraz?

Teraz przed naszą piątką profesjonalna sesja fotograficzna, którą wykona wrocławska fotografka reklamowa Ada Gruszka. A później już tylko czekać, aż wybrani przez nas rowerzyści przebojem zdobędą miasto, tak jak przy pierwszej odsłonie kampanii “Kocham Wrocław, wybieram rower” zrobiła piątka poniżej. Sesje fotograficzne odbędą się w drugiej połowie września 2015.

W wiosennej odsłonie kampanii KWWR naszymi modelami była piątka wrocławian związanych z wrocławskimi ruchami rowerowymi.

Nagrody

1. Każdy zwycięzca weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej z Adą Gruszką – wrocławską fotografką reklamową. 2. Z sesji zostaną wybrane 2-3 ujęcia, które zostaną wykorzystane w kampanii KWWR (w Internecie, nośnikach citylight, bilbordach, reklamach w MPK). Każdy zwycięzca otrzyma rónież te zdjęcia wydrukowane i oprawione na pamiątkę oraz z postaci cyfrowej, a także zbiór projektów z użyciem jego/jej wizerunku. 3. Oprócz tego na każdego z 5 Zwycięzców czekać będzie następujący kosz nagród:

  • vouchery do wykorzystania na Wrocławski Rower Miejski od firmy NextBike
  • voucher na kompletny serwis rowerowy od RoweryStylowe.pl
  • voucher gabinet badań medycznych Olimpic Med Bike od OlimpicMed Clinic
  • Książka od Kina Nowe Horyzonty
  • przewodniki turystyczne wyd. Pascal od Przedstawicielstwa KE we Wrocławiu.