Rowerowe aktualności

Rowerowe śniadanie mistrzów

Uśmiechy na twarzach, masa dobrej energii, doskonała atmosfera – kolejna, bardzo udana, edycja Rowerowych Śniadań (i podwieczorków) za nami. 13 i 14 maja, na półmetku Europejskiego Wyzwania Rowerowego, rozdaliśmy wrocławianom na ul. Powstańców Śląskich i przy Moście Grunwaldzkim około 500 porcji posiłków, w nagrodę za korzystanie z roweru w mieście. Zapraszaliśmy też do drużyny Wrocławia, bo cały czas mamy nadzieję, że dogonimy gdańszczan w Wyzwaniu.

W nasze działania włączył się wiceprezydent Wrocławia pan Maciej Bluj, odpowiedzialny za politykę rowerową miasta. Pełen zapału częstował przejeżdżające osoby pysznymi ciastkami od Central Cafe, bułeczkami z Piekarni Karłowice i wypiekami członków Akcji Miasto. Prezydent przyjechał na Śniadanie rowerem – sprawdził więc w praktyce, jak mało przyjazne niezmotoryzowanym są ulica Widok i fragmenty ulicy Świdnickiej. Mamy nadzieję, że przejazd przyniesie pozytywne efekty i na ww. ulicach wkrótce powstaną bezpieczne pasy dla rowerów.

Śniadanie i podwieczorek były doskonałą zabawą dla nas i miłą niespodzianką dla wrocławian jeżdżących rowerami. Naszym zdaniem nagradzanie ich to nic nadzwyczajnego – dzięki nim we Wrocławiu żyje się przyjemniej, jest bezpieczniej, a korki i hałas są mniejsze. Mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach akcji będziemy mogli rozdawać jeszcze więcej posiłków, bo coraz więcej wrocławian będzie zmieniać auto na rower.

Podziękowania należą się członkom Akcji Miasto, którzy po raz kolejny pokazali, że kochają Wrocław i chcą zmieniać nasze miasto w jeszcze lepsze miejsce do życia.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Central Cafe z ul. św. Antoniego i Piekarni Karłowice z ul. Micińskiego. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania tych miejsc jak najczęściej!