Miniblog

ZA CO LUBIMY ROWER???

Dlaczego zdecydowałyśmy się tu napisać? Dlaczego razem? Odpowiedź jest prosta. Znamy się od kilku lat i łączą nas wspólne pasje. Jedną z nich jest rower.

Tematów rowerowych, o których możemy napisać jest dużo. Postaramy się z każdym wpisem przybliżyć Wam każdy z nich. Na początek za co lubimy rower?

– SENTYMENT –

Od dziecka był to nasz podstawowy środek transportu. Zaczęło się od czterech kółek plus kij dla taty. Na pewno pamiętacie jaką radość sprawiło Wam pozbycie się dodatkowych kół i pomocy rodziców. Potem Komunia. Chyba każdy dostał rower – zamieniliśmy składaka na górala. Jak góral to i koraliki na szprychy. Skoro jest rower musi być też karta rowerowa – pierwszy stresujący egzamin w naszym życiu. Jak widać jest co wspominać.

– FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODA –

Największą zaletą roweru jest to, że dojedziemy nim praktycznie wszędzie. Sami wybieramy drogę i tempo. Nie jesteśmy uzależnieni od żadnych rozkładów, przesiadek czy korków. Do 5 kilometrów rower jest najszybszym środkiem transportu w mieście. Dodatkowo darmowy przejazd pozytywnie wpływa na nasze portfele. Udogodnienia w postaci koszyka i sakwy znacznie odciążają nas w czasie jazdy, a przy tym pozwalają przewieźć wszystkie niezbędne rzeczy.

– EKOLOGIA –

Nie ma bardziej ekologicznego środka transportu niż omawiany przez nas rower. Żeby się nim poruszać, nie trzeba korzystać z żadnej innej energii niż wytworzonej siłą ludzkich mięśni. Wszelkie emisje gazów i zatrucia atmosferyczne go nie dotyczą. Niebezpieczeństwo wypadków jest bez porównania mniejsze w stosunku do samochodów.

– ZDROWY TRYB ŻYCIA –

Nastała moda na bycie FIT. Zdrowa dieta, fitnessy, baseny, siłownie. A najlepiej zacząć od prostych rozwiązań i zmiany codziennych nawyków. Rower zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej zapewni nam codzienną minimalna dawkę ruchu. Godzina jazdy na rowerze to ok. 500 spalonych kalorii, lepszy nastrój, przyspieszony metabolizm, lepsza praca serca, dotleniony mózg, zwiększona odporność oraz smukła sylwetka. Jak widać same korzyści.

– OTWARTOŚĆ –

Podczas jazdy rowerem wydzielają się w naszym organizmie endorfiny, które wprawiają nas w dobry nastrój. Jesteśmy uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do innych. I tak też odbiera nas otoczenie. Rower jest również idealnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Wspólne wycieczki, poznawanie urokliwych, nieodkrytych wcześniej miejsc zacieśnia więzi towarzyskie. Dzięki inicjatywom i organizacjom rowerowym ludzie ze wspólną pasją mają szansę się poznać i dzielić wrażeniami.