Rowerowe aktualności

Gala kończąca Europejskie Wyzwanie Rowerowe

Dzięki staraniom mieszkańców Wrocław uzbierał w maju 334,462 kilometrów, zajmując II miejsce w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym 2015. W trakcie piątkowego spotkania w Teatrze Capitol podsumowaliśmy osiągnięcia wrocławskich uczestników. Rozdając nagrody, podziękowaliśmy wrocławianom za to, że wybierają rower w codziennych dojazdach oraz opowiedzieliśmy o kolejnej odsłonie kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower.

W gali kończącej wrocławską rywalizację firm i uczelni w ramach Europejskiego Wyzwania Rowerowego 2015 wzięli udział Prezydent Miasta Wrocławia Rafał Dutkiewicz, oficer rowerowy Daniel Chojnacki, przedstawiciele wrocławskiej Rady ds. Polityki Rowerowej, Ewa Żabska – koordynator rywalizacji firm i uczelni oraz Ewa Bałazińska – kierownik kreatywna kampanii Kocham Wrocław, wybieram rower, w ramach której odbywało się wrocławskie wyzwanie.

Wrocławskie firmy i uczelnie reprezentowali m.in. Piotr Poprawski – dyrektor wrocławskiego oddziału Capgemini, Jacek Waszkielewicz – dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich wrocławskiego oddziału Santander, Bartosz Ciepluch – dyrektor wrocławskiego oddziału firmy Nokia, prof. dr hab. inż. Edmund Cibis – prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Ekonomicznego, dr hab. Grzegorz Hryciuk, prof. nadzw. UWr – prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. inż Piotr Drożdżewski – prodziekan ds. dydaktyki Politechniki Wrocławskiej.

Laureaci wrocławskiej rywalizacji zostali nagrodzeni m. in. samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów i stojakami rowerowymi IBOMBO (najlepsza firma i uczelnia), rowerem od Rowerlover (najbardziej rowerowy student), statuetkami, voucherami od innych partnerów kampanii i pamiątkowymi dyplomami.

Podczas gali wręczyliśmy drobne upominki osobom, które użyczyły swojego wizerunku na potrzeby kampanii m. in. na bilboardach i broszurze:

Paweł F. Majka – organizator Festiwalu Filmów Rowerowych Bike Days
Ula Jagielnicka – dziennikarka portalu Wrocław.pl, prowadząca Wrocławską Kampanię Rowerową na Facebooku
Hania Tomasiewicz – redaktorka magazynu o kolarstwie Szosa
Mariusz Trzeciakiewicz – prezes Fundacji Katarynka
Sylwia Samorek – Stowarzyszenie Akcja Miasto
Serdecznie dziękujemy za wsparcie kampanii KWWR!

Wyniki rywalizacji:

Rywalizacja firm:
I miejsce: Santander Consumer Bank – 17,282 km
II miejsce: Capgemini – 13,629 km
III miejsce: Nokia Wrocław – 12,531 km

Rywalizacja uczelni:
I miejsce: Politechnika Wrocławska – 36,247 km
II miejsce: Uniwersytet Wrocławski – 16,444 km
III miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – 11,614 km

Nagroda indywidualna: rowerowy pracownik roku: Paweł Suś
Nagroda indywidualna: rowerowy student roku: Marek Obodziński

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo we wrocławskiej rywalizacji! Mamy nadzieję, że firmy i uczelnie w naszym mieście będą coraz bardziej przyjazne rowerom, co przełoży się na zwycięstwo Wrocławia w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym 2016.

Zakończenie Europejskiego Wyzwania zbiega się z odsłoną pełnej wersji strony wybieramrower.org. Serwis, dotąd służący głównie jako źródło informacji dla wrocławskich uczestników akcji EWR, przeobraził się w kompendium wiedzy dla wszystkich rozważających wybór roweru w codziennych dojazdach. Oprócz serii artykułów i wskazówek, ze strony można ściągnąć również specjalnie przygotowanego e-booka z przystępnym omówieniem, co zrobić, aby przesiadka na jednoślad była komfortowa i bezpieczna.

Na stronie można również zapisać się na zajęcia Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy. To kolejna edycja praktycznych zajęć w ruchu miejskim, w trakcie których instruktorzy – doświadczeni wrocławscy rowerzyści – uczą, jak bezpiecznie i przepisowo przemieszczać się rowerem we Wrocławiu, przy okazji przypominając, że miejsce jednośladu jest na jezdni, a nie na chodniku.